Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

S_ECMA profesoriai

 
Tarptautiniai ryšiai
Tarptautiniai projektai
 

JOHANNES MEISSL (smuikas)
ECMA meno vadovas
Vienos muzikos ir teatro universitetas (Austrija), ECMA


Studijavo Vienos muzikos ir teatro universitete pas W. Schneiderhaną, G. Hetzelį ir Hatto Beyerle. Baigęs šią mokyklą su aukščiausiu pagyrimu, toliau studijavo JAV su LaSalle kvartetu. Nuo 1982 m. yra Artis kvarteto Vienoje narys. Grojo svarbiausiuose pasaulio muzikos centruose ir festivaliuose, yra pelnęs ne vieną aukštą apdovanojimą – Grand Prix du Disque, Diapason d’Or, Deutscher Schallplattenpreis, įrašė daugiau nei 35 kompaktines plokšteles. Nuo 1988 m. Artis reguliariai koncertuoja Vienos filharmonijoje (Musikverein). Johannesas Meisslis taip pat groja solinius rečitalius ir nuolat dalyvauja įvairiuose kamerinės muzikos projektuose. Jis yra Vienos muzikos ir teatro akademijos profesorius ir Josepho Haydno kamerinės muzikos instituto (katedros) vedėjas, o taip pat Tarptautinės vasaros akademijos Prag-Wien-Budapest („ISA“) meno vadovas. Johannesas Meisslis ir Hatto Beyerle yra ECMA (Europos kamerinės muzikos akademijos) meno vadovai. Savo meninėje ir pedagoginėje veikloje Meisslis ieško atlikimo meno sąsajų su kitomis sritimis – literatūra, kultūros istorija, muzikos analize ir filosofija. Johannesas Meisslis veda meistriškumo pamokas pasaulinėse vasaros akademijose ir kamerinės muzikos kursuose. Daugybė jo studentų laimėjo apdovanojimus žinomuose tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip ARD Munich. Pastaruoju metu Johannesas Meisslis sėkmingai pradėjo dirigento karjerą, dirigavo įvairiems orkestrams Austrijoje, Japonijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lietuvoje.


JULIUS ANDREJEVAS (fortepijonas)
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, ECMA / Erasmus

Studijavo fortepijoną ir kompoziciją Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, dabartinėje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jo veikla įvairialypė, apimanti meninę, kūrybinę, pedagoginę ir administracinę sritis. Julius yra kamerinės muzikos ansamblio Musica Humana įkūrėjas, šiame ansamblyje grojęs 15 m. kaip pianistas ir klavesinininkas. Su šiuo ansambliu koncertavo Europoje, įrašė kompaktinių plokštelių. Nuo 1989 iki 1991 m. buvo Lietuvos kompozitorių sąjungos prezidentas. Nuo 1991 iki 1988 m. dėstė fortepijoną privačioje konservatorijoje Mayeusis Ispanijoje ir buvo šios konservatorijos direktoriaus pavaduotojas. Nuo 1999 iki 2001 m. Julius Andrejevas buvo Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius. Šiuo metu jis yra LMTA kamerinio ansamblio katedros profesorius. Kamerinio ansamblio meistriškumo kursus Julius vedė Portugalijoje, Ispanijoje, Rusijoje (St. Peterburge), Estijoje. Yra Nacionalinio B. Dvariono pianistų konkurso žiuri pirmininkas ir Tarptautinio B. Dvariono pianistų konkurso žiuri narys bei Tarptautinio F. Chopino pianistų konkurso Estijoje (Narva) narys. Kaip kompozitorius Julius yra sukūręs įvairių žanrų kūrinių, tarp jų operą, koncertą fortepijonui, koncertą smuikui, koncertą fortepijonui ir styginių ansambliui Negrįžtančiam paukščiui, ciklą chorui ir simfoniniam orkestrui Strazdas, duetą smuikui ir altui, kūrinių fortepijonui, smuikui, violončelei, kamerinės muzikos kūrinių, kuria muziką teatrui ir filmams, muziką vaikams. Juliaus Andrejevo kūriniai atliekami Japonijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Lenkijoje ir Suomijoje bei yra pelnę apdovanojimų.


AVEDIS KOUYOUMDJIAN (fortepijonas)
Vienos muzikos ir teatro universitetas (Austrija), ECMA

Gimė armėnų šeimoje Beirute (Libane). Nuo ketverių metų vunderkindas pats pradėjo groti fortepijonu ir netrukus jau koncertavo radijuje, televizijoje, įvairių renginių metu. Būdamas dvylikos metų tapo jauniausiu Vienos muzikos ir teatro universiteto studentu, kur mokėsi pas Dieterį Weberį, Noelį Floresą, Alexanderį Jennerį ir Georgą Ebertą, vėliau tęsė podiplomines studijas pas Djanko Ilievą, Stanislawą Neuhausą ir Alicą Kezeradzę. Jo tolimesnei karjerai – atlikėjo, profesoriaus, vadovo, administratoriaus – didžiulę reikšmę ir įtaką turėjo 1981 m. Vienoje, VI tarptautiniame Beethoveno pianistų konkurse laimėta pirmoji premija. Nuo tada pianistas groja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas žymiausiose koncertų salėse Europoje, JAV, Kanadoje, Japonijoje, visame pasaulyje koncertuoja su įžymiais orkestrais ir dalyvauja daugelyje tarptautinių festivalių. Yra tarptautinių konkursų žiuri narys, veda meistriškumo kursus Europoje ir Japonijoje. Įrašė solinės ir kamerinės muzikos kompaktinių plokštelių. Pedagoginę karjerą pradėjo 1987 m. Vienos muzikos ir teatro universitete, o 1997 m. tapo šio universiteto profesoriumi, dėsto fortepijoną ir kamerinę muziką. Avedisas Kouyoumdjianas yra Tarptautinio Josepho Haydno kamerinės muzikos konkurso steigėjas, nuo 2002 m. – Josepho Haydno kamerinės muzikos katedros vedėjas (nuo 2010 m. – katedros vedėjo pavaduotojas), nuo 2010 m. – instrumentinių muzikos studijų dekanas. Nuo 2004 m. – festivalio piano a St. Ursanne Šveicarijoje meno vadovas.


ZDISLAW ŁAPIŃSKI (violončelė)
Krokuvos muzikos akademija (Lenkija), Erasmus

Baigė Krokuvos valstybinę aukštąją muzikos mokyklą su pagyrimu, mokėsi pas prof. Ludwiką Soleckį ir Henryką Zarzyckį. Studijas tęsė Jeilio universitete JAV, pas prof. Aldo Parisotą (1981 m.). Kaip kvarteto narys pelnė pirmą premiją Nacionaliniame kamerinės muzikos konkurse Lodzėje (1977 m.), trečią vietą Tarptautiniame styginių kvartetų konkurse Evian (Prancūzija), trečią vietą Nacionaliniame violončelininkų konkurse Poznanėje (1978 m.). Kaip fortepijoninio trio Jagiellooskie narys tapo Tarptautinio kamerinės muzikos konkurso Florencijoje (1979 m.) laureatu. Įrašė muzikos Lenkų radijuje ir televizijoje, Prancūzijos radijuje. Koncertavo Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Jugoslavijoje, JAV, Brazilijoje, Japonijoje, Libane ir Maltoje. Nuo 1979 iki 1981 m. Z. Łapińskis buvo kamerinio orkestro Capella Cracoviensis violončelių grupės koncertmeisteris, nuo 1981 iki 1989 m. PRiTV orkestro Krokuvoje koncertmeisteris ir nuo 1989 m. – Lenkų nacionalinio radijo simfoninio orkestro Katovicuose koncertmeisteris, taip pat violončelių ansamblio Cantabile (nuo 1992 m.) bei kamerinio ansamblio Primo Allegro (nuo 1997 m.) įkūrėjas ir meno vadovas. Z. Łapińskis yra Krokuvos muzikos akademijos profesorius, Violončelės ir kontraboso katedros vedėjas.


YOVAN MARKOVITCH (violončelė)
Paryžiaus nacionalinė muzikos ir šokio konservatorija (Prancūzija), Erasmus

Yovanas Markovitchius muzikos mokytis pradėjo grodamas fortepijonu, o taip pat mokėsi groti violončele ir mušamaisiais instrumentais Chalon-sur-Saône (Burgundija) ir Boulogne-Billancourt (Paryžiuje), vėliau studijavo pas Maurice‘ą Gendroną ir Michelį Straussą Paryžiaus nacionalinėje muzikos ir šokio konservatorijoje, kurią baigė 1990 m. pelnydamas pirmas violončelininko ir kamerinio ansamblio muzikanto premijas. Studijavo Jeilio universitete JAV pas Aldo Parisot, dalyvavo Janos Starker, Annerės Bylsma, Ralpho Kirschbaumo, Harvey‘jaus Shapiro meistriškumo kursuose. Visada žavėjęsis styginių kvarteto muzika, Yovanas Markovitchius įkūrė kvartetą Castagneri ir grojo jame 10 metų. Ansamblis mokėsi pas garsių kvartetų – Amadeus, Berg, Tokyo, LaSalle, Hagen, Cleveland narius ir pas Hatto Beyerle. Kvartetas yra pelnęs apdovanojimų įvairiuose konkursuose: Banff, Evian, London, Firenze, o taip pat grojo garsiuose festivaliuose ir koncertų salėse – Amsterdamo Concertgebouw, Londono Wigmore Hall, Paryžiaus Châtelet teatre, Firenze La Pergola teatre. Nuo 2005 m. yra Ysaÿe kvarteto narys. Su šiuo kvartetu gastroliavo JAV, Azijoje ir Europoje, grojo Zalcburgo ir Rheingau festivaliuose, Châtelet teatre ir Louvre muziejuje Paryžiuje, Wigmore salėje Londone, Vašingtono kongresų bibliotekos salėje, Amsterdamo Concertgebouw, Vienos Musikverein ir Konzerthaus. Kvartetas grojo su pasauline žvaigžde – violončelininku Yo-Yo Ma, Albano Bergo kvarteto nariais Valentinu Erbenu ir Isabele Charisius, o taip pat su Miklòsu Perényi, Ralphu Gothoni, Elisabeth‘e Leonskaja, Pascaliu Rogé, Jean-Claude‘u Pennetier, François-René Duchable‘iu, Micheliu Dalberto, Pascaliu Moraguès‘u, Philippe‘u Bernoldu. Yovanas Markovitchius dėsto nuo 1989 m., pedagoginė veikla jo muzikinėje karjeroje užima ypatingai svarbią vietą. Jis yra žinomas Paryžiaus nacionalinės muzikos ir šokio konservatorijos, kur reziduoja ansamblis Ysaÿe, kamerinės muzikos dėstytojas. Yovanas Markovitchius groja Petruso Guarnerius‘o violončele (1739).


PAAVO POHJOLA
(smuikas)
Sibelijaus akademija (Suomija), Erasmus

Paavo Pohjola studijavo smuiką ir kamerinę muziką Vienos muzikos akademijoje, pas profesorių Ernst Moravec. Dirbo daugelio žinomų simfoninių orkestrų koncertmeisteriu, Pohjola taip pat koncertavo daugelyje Europos šalių kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas Kaip emeritas profesorius Pavo Pohjola dar dirba Sibelijaus akademijoje, kur veda kamerinės muzikos ir smuiko meistriškumo kursus. Jis taip pat veda meistriškumo kursus Suomijoje ir užsienyje, yra įrašęs daug kamerinės muzikos kūrinių.
PETR PRAUSE
(violončelė)
Šiaurės Karališkasis muzikos koledžas (Jungtinė Karalystė), ECMA / Erasmus

Petras muzikuoti pradėjo būdamas šešerių. Griežti violončele mokė jo tėvas, žinomas mokytojas Miroslavas Dolezilis. Vėliau tęsė muzikos studijas Prahos menų akademijoje, kur studijavo pas Miroslav Petras ir Smetana kvarteto narius, kurie ir įkvėpė jį tolesnėms kamerinės muzikos studijoms. 1996 m. baigė šią akademiją įgydamas muzikos magistro laipsnį. Studijų Prahoje metu Petras metus tobulinosi Tarptautinėje Menuhino muzikos akademijoje (Šveicarija) pas Radu Aldulescu ir 1994 – 1995 m. Gildholo muzikos ir teatro mokykloje Londone pas Raphaelį Wallfischą, kur pelnė aukščiausią apdovanojimą – Koncertinio rečitalio diplomą (Premier Prix). 1995 m. Petras buvo paskirtas Prahos radijo simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteriu. Greta orkestro violončelininko darbo dėstė kamerinę muziką Prahos konservatorijoje. Kaip solistas plačiai koncertavo visame pasaulyje, taip pat JAV, Pietų Korėjoje, tačiau daugiausia grojo Europoje. Koncertavo su žymiais orkestrais – Čekijos nacionaliniu simfoniniu, Janačeko filharmonijos, Martinu filharmonijos orkestrais. Nuo 1997 m. Petras yra Talich kvarteto narys, su šiuo kvartetu aplankęs kone visas svarbiausias koncertų sales visame pasaulyje – Wigmore Londone, Carnegie Hall Niujorke, Konzerthaus Berlyne, Herkulessaal Munchene, Concertgebouw Amsterdame, teatrus Châtelet ir Champs Elysee Paryžiuje, Symphony salę Seule, Oji Tokijuje, Izumi Osakoje ir, žinoma, Rudolfinum Prahoje, kur ansamblis rezidavo 2009 – 2010 m. Kvartetas buvo pakviestas koncertuoti daugelyje tarptautinių festivalių ir vesti meistriškumo kursų Europoje, Amerikoje bei Tolimųjų Rytų šalyse. Petras taip pat bendradarbiavo ir su kitais muzikantais ir kvartetais – Ronanu O’Hora, Ianu Fountainu, Yakovu Kasmanu, Giliu Sharonu, Micheliu Raisonu, Prazak kvartetu, Pavel Haas kvartetu, ir koncertavo įvairiuose ansambliuose: grojo fortepijoniniuose trio, fortepijoniniuose kvartetuose, klarneto trio ir kvartetuose, kvintetuose, sekstetuose ir kt. Su savo draugais įkūrė fortepijoninį trio ir violončelių kvartetą.

JANINA ROMAŃSKA-WERNER
(fortepijonas)
Krokuvos muzikos akademija (Lenkija), Erasmus

Janina Romańska-Werner studijavo fortepijoną Krokuvos muzikos akademijoje pas profesorių Janą Hoffmanną. Vėliau tobulinosi Veimaro vasaros meistriškumo kursuose pas profesorius Guido Agosti, Wiktorą Mierzanową and Jakubą Zaką, o taip pat dalyvavo Zalcburgo Mozarteum organizuojamuose kamerinės muzikos meistriškumo kursuose, tapo šių kursų koncertmeistere. Yra Krokuvos muzikos akademijos profesorė, Kamerinės muzikos katedros vedėja. Koncertuoja su dainininkais, įvairiais instrumentalistais ir kameriniais ansambliais Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Austrijoje ir Kanadoje.PIOTR TARCHOLIK (smuikas)
Krokuvos muzikos akademija (Lenkija), Erasmus

Studijavo Krokuvoje pas profesorius E. Jargoną ir W. Kwasny. Tęsė studijas pas Grigorijų Žisliną. 1993 m. laimėjo Jeunesse Musicales konkursą Veikersheime ir Mozarto konkursą Krokuvoje. Piotras Tarcholikas buvo Sinfonietta Cracovia vadovas ir vienas iš šio kolektyvo įkūrėjų, o taip pat kviestinis Krokuvos radijos simfoninio orkestro koncertmeisteris. Kaip solistas koncertavo su žymiais orkestrais – Sinfonia Varsovia, Katovicų lenkų radijo simfoniniu orkestru, Lenkų kameriniu orkestru, Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia. Piotras Tarcholikas įrašė kompaktinių plokštelių garsiose muzikos įrašų kompanijose – Naxos, Dux, CD Accord, Chandos Records ir Virgin Classics. Nuo 1998 iki 2004 m. buvo Sinfonia Varsovia koncertmeisteris, su šiuo orkestru koncertavo su žymiais muzikais – lordu Yehudi Menuhinu, K. Pendereckiu, S. Mintzu, E. Krivinu ir J. Semkowu, o taip pat su šiuo orkestru koncertavo kaip solistas, grojo Bacho, Vivaldi ir Mozarto kūrinius Varšuvos, Nanto, Bilbao, Brno ir Bratislavos festivaliuose. 2002 – 2003 m. buvo Lenkų kamerinio orkestro vadovas ir su šiuo kolektyvu dalyvavo Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos ir Prancūzijos festivaliuose. Nuo 2006 m. Piotras Tarcholikas yra Katovicų lenkų nacionalinio radijo simfoninio orkestro koncertmeisteris, atliko ir įrašė S.Prokofjevo smuiko koncertą Nr. 2, ir I. Stravinskio koncertą smuikui. Piotras Tarcholikas yra žinomas Krokuvos muzikos akademijos dėstytojas, veda meistriškumo kursus Lenkijoje.


AUGUSTINAS VASILIAUSKAS (violončelė)
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, ECMA / Erasmus

Augustinas Vasiliauskas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėsto nuo 1973 m., nuo 1995 m. yra šios akademijos profesorius. Augustino Vasiliausko violončelės ir kamerinio ansamblio studentai aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje kaip solistai, su kameriniais ansambliais ir orkestrais. Daugelis jo studentų studijas tęsia žinomose pasaulyje aukštosiose muzikos mokyklose ir sėkmingai koncertuoja bei dirba pedagoginį darbą. Augustinas Vasiliauskas yra Vilniaus styginių kvarteto narys (kvartetas įkurtas 1973 m.). Su šiuo kolektyvu koncertavo 50 šalių visame pasaulyje. Kvartetas kasmet surengia apie 80 koncertų Europoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Azijoje ir Afrikoje. Vilniaus kvartetas reprezentavo Lietuvą tarptautinių festivalių ir žinomų muzikos renginių – Gruodžio muzikos vakaruose Maskvoje, Bregenzo, Echternacho, Cervanteso ir Kuhmo festivaliuose, o taip pat nuolat koncertuoja garsiose koncertų salėse – Merkin Niujorke, Čaikovskio konservatorijos salėje Maskvoje, Gewandhaus Leipcige, Musikverein Vienoje, Bayerische Rundfunk Miunchene, Glenn Gould Studio Toronte, Olivier Messiaen Grenoblyje, Mozarteum Zalcburge. Su Vilniaus styginių kvartetu profesorius Augustinas Vasiliauskas vedė meistriškumo kursus Lietuvoje (meistriškumo kursai su Davidu Oistrachu 1988 ir 1989 m. Vilniuje), Suomijoje (1986 m.), Prancūzijoje (1986 m.), JAV (1991 m. Bostone), Ispanijoje (1992 m.), Kalifornijos Nortridge valstybiniame universitete (Los Andžele), Nyderlanduose (2000 m.). 2007 ir 2009 m. profesorius Augustinas Vasiliauskas buvo N. Rubinšteino kamerinių ansamblių ir styginių kvartetų konkurso žiuri narys (Maskva, Rusija).