Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

MUZIKOS TEORIJA IR KRITIKA

 

 

 

Kodėl verta rinktis LMTA?

- Muzikos teorijos ir kritikos  studijų programa LMTA yra vienintelė ir unikali Lietuvoje;
- LMTA dirba ryškiausi Lietuvos muzikologai, mokslo daktarai  ir šios srities pedagogai;
- į Muzikos teorijos ir kritikos studijų programą priimami gabiausi, perspektyviausi ir labiausiai motyvuoti abiturientai;
- platus tarptautinių ryšių tinklas ir integracija į tarptautinius meninius bei mokomuosius projektus;
- muzikos istorijos ir teorijos dalykai yra sukurti orientuojantis į Muzikos teorijos ir kritikos  studijų programos specifiką, todėl pasižymi originalumu ir kūrybiškumu;
- Muzikos teorijos ir kritikos studijų programą baigę absolventai gali ir sėkmingai dirba įvairiose kultūros srities, leidybos, pedagoginėse institucijose, dalyvauja meniniuose projektuose, mokslinių tyrimų veikloje ir pan. 

Koks yra šios studijų programos tikslas?

Muzikos teorijos ir kritikos studijų programos tikslas yra parengti profesionalius ir visuomeniškai aktyvius muzikos specialistus – muzikos meno ir muzikinio gyvenimo žinovus-švietėjus, analitikus, tyrėjus, kritikus, muzikos kūrybos ir atlikimo meno, kultūros, mokslo bei švietimo įstaigų darbuotojus, veiklos organizatorius, gebančius dirbti savarankiškai, bendrauti ir bendradarbiauti vykdant įvairius meno tyrimus bei rengiant meno projektus. Muzikos teorijos ir kritikos studijų programos absolventai įgyja gilias specialiąsias profesines, bendrąsias universitetines žinias, geba kritiškai ir analitiškai mąstyti, kurti ir realizuoti naujas idėjas.

Koks kvalifikacinis laipsnis suteikiamas baigus šią studijų programą?

- Muzikos bakalauras;

Kokie pedagogai dėsto šioje studijų programoje?

Muzikos istorijos ir Muzikos teorijos katedrų pedagogai, pelnę apdovanojimų už mokslinę ir kūrybinę veiklą, yra įvairiapusiški ir kompetentingi muzikologai. Pedagogų mokslinė veikla atsispindi jų disertacijose, moksliniuose straipsniuose, monografijose. Dėstytojai aktyviai dalyvauja bei rengia viešas paskaitas, seminarus, vietines ir tarptautines konferencijas, rašo populiariąją publicistiką, veda radijo ir televizijos laidas, akademinės muzikos koncertus ir pan. Greta mokslinės ir publicistinės veiklos pedagogai veda mokymus, dirba ekspertais, meno vadovais, kviečiami trumpalaikiams vizitams į užsienį ir pan.  

Informaciją apie dėstytytojų kvalifikaciją rasti galite Muzikos istorijos katedros ir Muzikos teorijos katedros puslapiuose.

Kokią meninę/mokslinę veiklą plėtoja studentai?

Muzikos teorijos ir kritikos studijų programa suteikia muzikologinį išsilavinimą, leidžiantį ateityje rinktis arba derinti mokslinę, pedagoginę, muzikos kritiko bei organizacinę veiklas. Siekiant parodyti muzikologinės veiklos įvairiapusiškumą, studijų metu atliekama muzikologinė praktika (spaudoje, radijuje, bibliotekoje, muziejuje, koncertų vedimo); skatinamas dalyvavimas tarptautinėse judumo programose, suteikiant galimybę rinktis dalines studijas užsienyje (nuo 1 semestro iki 1 akademinių metų visos studijų programos laikotarpiu), dalyvaujant mokslinėse konferencijose.

Kokie pagrindiniai priėmimo į šią studijų programą reikalavimai?

Norint studijuoti šią studijų programą, reikia turėti vidurinį išsilavinimą, muzikinį pasirengimą ir LMTA nustatyta tvarka išlaikyti stojamąjį egzaminą. Naujausia informacija apie priėmimą skelbiama www.lamabpo.lt ir www.lmta.lt/lt/priemimas-1.   

Stojamojo egzamino reikalavimai.

Kokiose pakopose galima studijuoti šią studijų programą?

Muzikos teorijos ir kritikos studijų programos bakalaurai gali tęsti studijas meno studijų srities, muzikos krypties magistrantūroje. Magistro studijų galimybės: Muzikos teorija ir kritika (fundamentalioji) ir Muzikos teorija ir kritika (taikomoji). Magistrantūros studijų programoje tobulinamos bakalauro studijose įgytos muzikos teorijos ir kritikos kompetencijos. Siekiantieji gilinti pedagogines žinias, turi galimybę studijuoti antrosios pakopos Muzikos pedagogikos studijų programą.

Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos?

Muzikos teorijos ir kritikos studijų programą baigę asmenys gali dirbti kultūros ir švietimo, ugdymo bei mokslo įstaigose, mokslinių tyrimų institutuose, informacijos kaupimo ir skleidimo centruose – bibliotekose, fonotekose, muziejuose, archyvuose, leidyklose, specializuotuose knygynuose, žurnalų ir laikraščių redakcijose, radijuje, televizijoje, spaudoje, Lietuvos autorių teisių asociacijos gynimo agentūroje (LATGA-A), kūrybinėse sąjungose, fonduose, koncertinėse institucijose (t. y. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir pan.).

 
 
Kalendorius
 
Rugsėjis 2018
PATKPnŠS
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930