Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Muzikos laboratorija PROCESAS

 
Tarptautiniai ryšiai
Tarptautiniai projektai
 

Muzikos laboratorija yra svarbus renginys ir didelis žingsnis augimo, tobulėjimo ir kultūros evoliucijos link. Gimusi originali meninė idėja laboratorijos metu išplėtojama, įgyvendinama ir jau įgijusi profesionalią formą išvysta pasaulį, neprarasdama savo ryškumo ir įtaigumo. Tikime, kad laboratorijose kuriamas menas skatins klausytojų savimonę, pagilins kultūrines įžvalgas ir meninį išprusimą.

Nordplus „Muzikos laboratorija PROCESAS” yra intensyvus edukacinis projektas, kurio tikslas – sustiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą. Kompozicijos studentai mokysis, kurs ir dalinsis tarptautinėje, bendradarbiavimą skatinančioje aplinkoje, bendradarbiaus su atlikėjais bei pristatys inovatyvius projekto rezultatus.

Trečiasis Nordplus PROCESAS vyks gražiojoje Kuršių Nerijoje, kurią UNESCO pripažino esant unikaliu Pasaulio gamtos ir kultūros paveldu. Nidos meno kolonija (www.nidacolony.lt) birželio 24 – liepos 4 d. taps laikinaisiais meno laboratorijos kūrėjų namais. 2013 m. laboratorija skirta muzikos ekologijai. Kūrėjų tikslas bus meno priemonėmis paskleisti žiną, kad žmonijai rūpi planetos likimas.

Dešimties dienų projekto metu tarptautinė savo kūrybinėse idėjose ekologinę tematiką plėtojusių ar tiesiog ekologinėmis problemomis besidominčių dėstyojų komanda skaitys paskaitas ir ves seminarus jauniesiems kūrėjams. Studentai dalyvaus kūrybinėse laboratorijose ir kurs muziką nuo idėjinių eskizų iki galutinių, išbaigtų muzikinių kūrinių, kuriuos surepetuos ir atliks padedami Lietuvos fleitininkų kvarteto.

Projektą koordinuoja:

Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Projekto partneriai:

Geteburgo universiteto muzikos ir teatro akademija
Jāzepo Vītolso Latvijos muzikos akademija
Lundo universiteto Malmės muzikos akademija
Norvegijos muzikos akademija
Danijos Karališkoji muzikos akademija (Orhusas/Alborgas)
Sibelijaus akademija

Projekto draugai:
Vilniaus Universitetas
Kuršių Nerijos nacionalinis parkas
Nidos meno kolonija
Nidos meno mokykla
Neringos kultūros ir turizmo informacijos centras

Daugiau informacijos apie projektą, dalyvius, dėstytojus ir atlikėjus rasite: www.procesas.net.