Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Muzikos istorijos katedra

 

Katedros vedėja doc.dr. Laima Budzinauskienė
Katedros koordinatorė Ieva Skorubskaitė

Gedimino pr. 42, 216 aud.
Telefonas (8 5) 262 8537


   

Muzikos istorijos katedra

Vilniaus ir Kauno konservatorijose Muzikos istorijos katedros  buvo įsteigtos  1945 metais. Nuo 1949 metų, kai abi konservatorijos buvo sujungtos į vieną Lietuvos konservatoriją (dabartinę LMTA), čia įsteigta Muzikos istorijos katedra gyvuoja iki šių dienų. Greta Muzikos teorijos katedros, Muzikos istorijos katedra yra pagrindinė aukščiausios kvalifikacijos muzikos mokslininkų, muzikos istorijos ir teorijos dalykų dėstytojų Lietuvoje rengimo vieta. Katedros pedagogai ir absolventai dirba mokslo darbą, taip pat kitose mokslo bei pedagogikos, muzikos vertybių sklaidos, muzikos gyvenimo organizavimo bei administravimo įstaigose. Per 60-šimt Muzikos istorijos katedros veiklos metų čia muzikologo išsilavinimą įgijo arti  250 žmonių.

Ilgą laiką Muzikos istorijos katedros moksliniai interesai apsiribojo beveik vien lietuvių muzika. Tai liudija ir studentų diplominių darbų temos. Lietuvių muzikos bei kultūros ribas peržengianti problematika juose pasirodė tik 7-ajame dešimtmetyje. Bėgant metams katedros veiklos bei lietuvių muzikologijos reikšmingumas ir autoritetas stiprėjo. 1981 metais buvo įsteigta kandidato (daktaro) laipsnio teikimo taryba (veikusi iki 1990 m. pab.). Atgavus Nepriklausomybę, buvo pertvarkytos mokymo programos; labai išsiplėtė mokslo darbų tematika (tyrinėjama religinė, senųjų amžių muzika bei naujausieji muzikos mokslo reiškiniai, užsienio lietuvių muzikinis gyvenimas ir pan.). 1992 m. tuometėje Muzikos akademijoje buvo įsteigta doktorantūra, suteikta teisė teikti daktaro ir habilituoto daktaro laipsnius.

Ilgamečiai Muzikos istorijos katedros pedagogai buvo Juozas Gaudrimas, Jadvyga Čiurlionytė, Julius Špigelglazas, Kazys Jasinskas, Adeodatas Tauragis, Vytautas Landsbergis, Jūratė Gustaitė, Onutė Narbutienė, Jūratė Trilupaitienė  ir kiti.

Visi Muzikos istorijos katedros dėstytojai savo darbais aktyviai įsilieja į muzikinį Lietuvos gyvenimą, dalyvauja tarptautinėse konferencijose užsienyje, rengia jas Lietuvoje, dalyvauja LMTA  tarptautinių ryšių bei veiklos programose, rašo mokslinius straipsnius, monografijas ir t.t.  

 

 
 
 
Kalendorius
 
Rugpjūtis 2018
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031