Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

MUZIKINIS FOLKLORAS

 

 

Kodėl verta rinktis LMTA?

- Muzikinio folkloro studijų programa Lietuvoje yra dėstoma tik LMTA;
LMTA Etnomuzikologijos katedroje dėsto žymiausi Lietuvos etnomuzikologai – etninės muzikos puoselėtojai, mokslininkai ir šios srities pedagogai;
į Muzikinio folkloro studijų programą priimami labiausiai motyvuoti abiturientai, gabiausi etninės muzikos atlikėjai;
- gausi specializuota materialinė studijų bazė (Muzikinio folkloro archyve saugomi garso ir vaizdo įrašai, muzikos instrumentai, specializuota etnomuzikologinė biblioteka);
- platus tarptautinių ryšių tinklas ir integracija į tarptautinius meninius bei mokomuosius projektus (Nordtrad, Erasmus);
- teoriniai kursai yra sukurti derinant juos su praktikos dalykais (dainavimu, muzikavimu, šokiu, folkloro ekspedicijomis ir kt.), taigi studentai įgyja visapusišką pasirengimą;
- studijuodami studentai gali užsiimti ir moksline (folkloro ekspedicijos Lietuvoje ir už jos ribų, jaunųjų etnomuzikologų konferencijos), ir menine veikla (koncertai folkloro festivaliuose, etninės muzikos pristatymas užsienyje).

Koks yra šios studijų programos tikslas?

Muzikinio folkloro studijų programos tikslas yra parengti aukštos kvalifikacijos etninės ir profesionalios kultūros bei muzikos specialistus: švietėjus, tyrėjus, redaktorius, folkloro konkursų, švenčių ekspertus, kultūros, mokslo ir švietimo įstaigų darbuotojus, folkloro renginių (festivalių, švenčių) organizatorius, profesionalius etninės muzikos atlikėjus (instrumentalistus, sutartinių giedotojus ir kt.), folkloro kolektyvų vadovus (vokalo, instrumentinės muzikos ir tradicinių šokių specialistus). 

Kokios yra šios studijų programos specializacijos?

Šioje studijų programoje specializacijų nėra. 

Koks kvalifikacinis laipsnis suteikiamas baigus šią studijų programą?

Muzikos bakalauras

Kokie pedagogai dėsto šioje studijų programoje?

Etnomuzikologijos katedroje dirbantys pedagogai – plačiai pripažinti etninės muzikos žinovai ir tyrėjai. Daugelis jų – tarptautinių organizacijų (pavyzdžiui, Tarptautinės folkloro ir liaudies meno festivalių organizacijų tarybos, Europos etnomuzikologijos seminaro ir kt.), atskirų ICTM (Tarptautinės tradicinės muzikos tarybos) studijų grupių nariai. Dėstytojai aktyviai užsiima ne tik tiriamąja veikla, bet ir etninės muzikos puoselėjimu bei sklaida: veikla žiniasklaidoje, folkloro renginių, tarptautinių šokių stovyklų organizavimas, vadovavimas Vilniaus tradicinių šokių klubui,  dainavimo ir muzikavimo kursams Lietuvoje ir užsienyje, koncertinė veikla. Pedagogai yra įkūrę muzikinius kolektyvus, vadovauja jiems, rengia koncertines programas ir naujų kūrinių premjeras, sėkmingai dalyvauja Erasmus ir Nordtrad judumo programose, tarptautiniuose projektuose, vyksta į stažuotes, yra kviečiami dirbti baigiamųjų egzaminų vertinimo komisijų nariais, pirmininkais. Dėstytojai dalyvauja tarptautinėse mokslinėse konferencijose ir simpoziumuose, rengia respublikines ir tarptautines konferencijas, sudaro ir redaguoja mokslinius leidinius, yra daugelio leidinių redkolegijos nariai. 

Informaciją apie dėstytytojų kvalifikaciją rasti galite Etnomuzikologijos katedros puslapyje.

Kokią meninę/mokslinę veiklą plėtoja studentai?

Muzikinio folkloro studijų programoje svarbi vieta tenka praktinei-koncertinei veiklai: studentai su Folkloro ansamblio studijos grupe Tatato koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, kasmet dalyvauja Lietuvos aukštųjų mokyklų folkloro festivalyje „O kieno žali sodai“, tarptautinių mainų Nordtrad konferencijos koncertuose, praktiniuose mokymuose. Daugelis studentų dalyvauja įvairiuose Vilniaus folkloro kolektyvuose, kai kurie jiems vadovauja. Dalis studentų – aktyvūs Vilniaus tradicinių šokių klubo dalyviai, nuolatiniai jo muzikantai. Etnomuzikologijos katedros studentai dalyvauja kasmetinėse folkloro ekspedicijose įvairiuose Lietuvos regionuose, rečiau – užsienyje, skaito pranešimus jaunųjų etnomuzikologų konferencijose, dalyvauja kai kuriuose LMTA etnomuzikologų moksliniuose projektuose.

Kokie pagrindiniai priėmimo į šią studijų programą reikalavimai?

Norint studijuoti šią studijų programą, reikia turėti vidurinį išsilavinimą, muzikinį pasirengimą ir LMTA nustatyta tvarka išlaikyti stojamąjį egzaminą. Naujausia informacija apie priėmimą skelbiama www.lamabpo.lt ir www.lmta.lt/lt/priemimas-1.  

Stojamojo egzamino reikalavimai.

Kokiose pakopose galima studijuoti šią studijų programą?

Muzikinio folkloro studijų programos bakalaurai, sėkmingai pabaigę ketverių metų pirmosios pakopos (bakalauro) studijas ir įgiję muzikos bakalauro laipsnį, gali tęsti studijas meno studijų srities muzikos krypties antrojoje pakopoje (magistrantūroje).

Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos?

Muzikinio folkloro studijų programą baigę studentai gali vadovauti įvairiems folkloro kolektyvams, dirbti muzikinio švietimo bei mokslo įstaigose, respublikiniuose ir regioniniuose kultūros centruose, mokslinių tyrimų institutuose, informacijos kaupimo ir skleidimo centruose – bibliotekose, fonotekose, muziejuose, archyvuose, leidyklose, taip pat etninės kultūros paveldo centruose – muziejuose, specializuotuose archyvuose, bei žiniasklaidos baruose – televizijoje, radijuje, spaudoje.

 
 
Kalendorius
 
Rugsėjis 2018
PATKPnŠS
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930