Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Meno istorijos ir teorijos katedra

 

Katedros vedėja doc. Ramunė Balevičiūtė

Kosciuškos g. 10, Vilnius
Telefonas (8 5) 262 67 70, 224 kab.

Meno istorijos ir teorijos katedra

1991 m. steigiant Teatro ir kino fakultetą, buvo įkurta Meno istorijos ir teorijos katedra. 1995 m. katedra surinko pirmą Lietuvoje teatrologų kursą. Bakalauro ir magistro pakopų teatrologijos programos vykdymas suaktyvino katedros veiklą, išplėtė dėstomų dalykų kiekį, suintensyvino mokslinį darbą. Skirtingų kartų šios programos (vėliau atnaujinta programa buvo perregistruota kaip Teatro studijos) absolventai dirba įvairiose Lietuvos kultūros institucijose – Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, Nacionaliniame operos ir baleto teatre, Valstybiniame jaunimo teatre, OKT / Vilniaus miesto teatre, Lietuvos šokio informacijos centre, Lietuvos teatro sąjungoje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, periodinių leidinių „7 meno dienos“, „Kultūros barai“ redakcijose ir kt, taip pat dėsto LMTA.

2013 m. katedra išleido pirmąjį kinotyros bakalauro absolventų kursą ir tais pačiais metais pradėjo vykdyti naują Scenos ir kino menų istorijos ir kritikos programą.

Meno istorijos ir teorijos katedroje dirba garsūs teatrologai ir kinotyrininkai, žinomi ir produktyvūs teatro ir kino mokslininkai bei kritikai. Dalis dėstytojų yra kitų institucijų mokslo darbuotojai (Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto), jų mokslinė kvalifikacija ir produktyvumas svariai papildo LMTA mokslinį potencialą. Kita dalis dėstytojų yra aktyvūs teatro ir kino redaktoriai. Pedagogai aktyviai vykdo kritinę, mokslinę, ekspertinę ir švietėjišką veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje; turi solidžios tarptautinio bendradarbiavimo patirties. Dėstytojai dalyvauja tarptautinėse konferencijose, publikuoja mokslinio ir kritinio pobūdžio straipsnius, dalyvauja ekspertinėje veikloje, lankosi tarptautiniuose teatro ir kino festivaliuose, kurie suteikia galimybę betarpiškai susipažinti su moderniais šiuolaikinio teatro ir kino procesais bei pristatyti juos studentams. Meno istorijos ir teorijos katedros dėstytojai yra ryškios šiandieninės kultūros asmenybės.

Nuo katedros įkūrimo ilgus metus jai vadovavo prof. habil. dr. Irena Aleksaitė, vėliau ją pakeitė prof. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė. Šiuo metu katedrai vadovauja doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.

Meno istorijos ir teorijos katedra kasmet rengia dvi tarptautines mokslo konferencijas – teatrologų studentų ir teatro tyrėjų, – inicijuoja ir dalyvauja įvairiuose meno ir mokslo tyrimų projektuose.  

 

 

 
 
 
Kalendorius
 
Rugpjūtis 2018
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031