Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

KOMPOZICIJA

 

 

 

Kodėl verta rinktis LMTA?

- Kompozicijos studijų programa Lietuvoje yra dėstoma tik LMTA;
- LMTA Kompozicijos katedroje dėsto ryškiausi Lietuvos kompozitoriai bei šios srities pedagogai;
- į Kompozicijos studijų programą stoja gabiausi, perspektyviausi, labiausiai motyvuoti abiturientai;
- gausi specializuota muzikos studijų bazė;
- platus tarptautinių ryšių tinklas ir integracija į tarptautinius meninius bei mokomuosius projektus;
- teoriniai kursai yra sukurti orientuojantis į kompozicijos studijų specifiką, todėl pasižymi originalumu ir kūrybiškumu;
- diplominiai bakalaurų kūriniai baigiamajame egzamine yra atliekami profesionalaus orkestro (Šv. Kristoforo styginių orkestras).

Koks yra šios studijų programos tikslas?

Kompozicijos studijų programos tikslas yra rengti aukščiausios kvalifikacijos specialistus, muzikos bakalaurus, gebančius kurti originalią muziką, profesionaliai atlikti aranžuotes, valdyti kompiuterines muzikinės kompozicijos programas, žinančius šiuolaikinės kompozicijos problematiką, komponavimo principus ir technologiją, naujausias šiuolaikinės muzikos kryptis ir tendencijas, gebančius profesionaliai kurti ir aranžuoti muziką simfoniniam ir kameriniam orkestrui, kameriniams ansambliams, chorui ir solistams, elektronikai ir medija-technologijoms.

Kokios yra šios studijų programos specializacijos?

- akademinė kūryba;
- skaitmeninė produkcija.

Koks kvalifikacinis laipsnis suteikiamas baigus šią studijų programą?

- Muzikos bakalauras;

Kokie pedagogai dėsto šioje studijų programoje?

Kompozicijos katedros pedagogai yra žinomi Lietuvoje ir užsienyje kompozitoriai, pasižymintys kūrybingumu ir originalumu, pelnę garbingų apdovanojimų. Katedros pedagogų sukurta ir kuriama muzika skamba svarbiose Lietuvos, Europos ir pasaulio scenose. Greta kūrybinės veiklos katedros pedagogai aktyviai dalyvauja mokslo konferencijose, seminaruose, veda tarptautinius meistriškumo kursus, dirba ekspertais, meno vadovais, kviečiami trumpalaikiams darbo vizitams į užsienį. Dėstytojų kūrybinė kompetencija motyvuoja studentus ir suteikia galimybę pasiekti puikių studijų rezultatų.  

Informaciją apie dėstytytojų kvalifikaciją rasti galite Kompozicjos katedros puslapyje

Kokią meninę veiklą plėtoja studentai?

Kompozicijos studijų programoje svarbi vieta tenka praktinei-koncertinei veiklai: kompozicijos studentų kūryba yra nuolat pristatoma koncertuose LMTA ir kitose salėse. Per metus paprastai surengiami du kompozicijos studentų kūrinių koncertai bei Elektroninės ir kompiuterinės muzikos koncertas. Baigiamuosius bakalaurų darbus kasmet atlieka profesionalūs orkestrai koncertuose jaunųjų kompozitorių festivalyje „Druskomanija” ir koncertų salėse Vilniuje (LMTA, Nacionalinėje filharmonijoje ir kt.). Studentai turi galimybę dalyvauti tarptautinių mainų programose kompozicijos katedros renginiuose, jų muzika skamba koncertuose.

Kokie pagrindiniai priėmimo į šią studijų programą reikalavimai?

Norint studijuoti šią studijų programą, reikia turėti vidurinį išsilavinimą, muzikinį pasirengimą ir LMTA nustatyta tvarka išlaikyti stojamąjį egzaminą. Naujausia informacija apie priėmimą skelbiama www.lamabpo.lt ir www.lmta.lt/lt/priemimas-1.

Stojamojo egzamino reikalavimai.

Kokiose pakopose galima studijuoti šią studijų programą?

Kompozicijos studijų programos bakalaurai, sėkmingai pabaigę ketverių metų pirmosios pakopos (bakalauro) studijas ir įgiję muzikos bakalauro laipsnį, gali tęsti studijas meno studijų srities muzikos krypties antrojoje pakopoje (magistrantūroje). Magistro studijų galimybės: Kompozicijos arba Kompozicijos (skaitmeninių technologijų) specializacijų magistrantūra. Magistrantai tobulina bakalauro studijose įgytas muzikos kūrėjo kompetencijas, derindami meno praktikos studijas su meno tyrimais. Siekiantieji gilinti pedagogines kompetencijas, gali stoti į antrosios pakopos Muzikos pedagogikos studijų programą.

Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos?

Kompozicijos studijų programą baigę asmenys gali sėkmingai dirbti kultūros ir muzikos industrijos sferose (reklamos, garso įrašų ir pan. srityse), kultūros, muzikinio švietimo bei mokslo įstaigose, kituose meniniuose kolektyvuose, radijuje ir televizijoje, spaudoje, kūrybinėse sąjungose bei individualios kūrybinės veiklos baruose. 

 
 
Kalendorius
 
Rugsėjis 2018
PATKPnŠS
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930