Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

KINO DRAMATURGIJA

 

 

Kodėl verta rinktis LMTA?

LMTA sutelkti ryškiausi Lietuvos kino ir televizijos specialistai, pedagogai;
priėmimo reikalavimai į LMTA Kino dramaturgijos studijų programą yra specifiniai ir pritaikyti gabiausiems studentus bei būsimiems specialistams, todėl į LMTA priimami gabiausi ir geriausiai pasirengę abiturientai;
LMTA yra vienintelė aukštoji mokykla, kuri ruošia kino dramaturgus, gebančius dirbti teatro, reklamos, viešųjų ryšių bei komercijos srityse.

Koks yra šios studijų programos tikslas?

Kino dramaturgijos studijų programos tikslas yra parengti aukštos kvalifikacijos profesionalius ir visuomeniškai aktyvius kino dramaturgus, tenkinančius šalies meninius poreikius, puoselėjančius kultūros tradicijų tęstinumą, skatinančius atsinaujinimą ir kūrybiškumą. Pabaigę studijas, kino meno specialistai išmano kino meno specifiką, raidos dėsnius, geba kompetentingai pasirengti savarankiškai kūrybai, suvokti kino procesą istoriniu, teoriniu, praktiniu bei visuomeniniu
aspektais. Bakalauro studijų programos pagrindą sudaro praktinių meninių ir kino dramaturgijos meno įgūdžių lavinimas bei patirties šioje srityje kaupimas. Integruotai dėstomi dalykai, tokie kaip kino bei teatro istorija ir teorija, skatina skirtingai analizuoti ir vertinti meno reiškinius, kritiškai mąstyti ir dirbti savarankiškai. Bendrųjų universitetinių dalykų studijomis ugdoma erudicija, komunikaciniai ir kiti gebėjimai.

Kokios yra šios studijų programos specializacijos?

Šioje studijų programoje specializacijų nėra.

Koks kvalifikacinis laipsnis suteikiamas baigus šią studijų programą?

- Kino bakalauras.

Kokie pedagogai dėsto šioje studijų programoje?

Kino dramaturgijos studijos yra orientuotos į kino specifikos praktiką, tačiau nemažai dėmesio yra kreipiama ir į teatro, televizijos, žurnalistikos bei viešųjų ryšių sritis. Dėstytojai savo pedagoginę kompetenciją tobulina dalyvaudami seminaruose, darbo stovyklose bei festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Šia veikla jie semiasi naujų įgūdžių, turi galimybę praturtinti studijas nauja vaizdine medžaga bei literatūra. Pedagogai taip pat dalyvauja įvairiuose nacionaliniu ir arptautiniu mastu reikšminguose meniniuose projektuose, naujų meninių ir vaidybinių filmų kūrimo procese, moksliniuose tyrimuose, tarptautinėse dėstytojų mainų programose, meistriškumo kursuose, diskusijose ir seminaruose pedagoginiais klausimais. Katedros dėstytojai aktyviai dalyvauja ir viename iš ryškiausių LMTA Kino ir TV mokomosios studijos projektų „Vasaros media studija“.

Informaciją apie dėstytytojų kvalifikaciją rasti galite Kino ir televizijos katedros puslapyje.

Kokią meninę veiklą plėtoja studentai?

Studentams sudaromos sąlygos dalyvauti tarptautinėse mainų programose, kaupiama ir skelbiama informacija apie meistriškumo kursus, konkursus, festivalius, vasaros akademijas. Dėstytojai, itin aktyviai besireiškiantys meninėje ir profesinėje veikloje, į šią veiklą įtraukia ir savo studentus (kartu su studentais rengia bendrus projektus, siūlo darbo praktikos galimybes). Taip studijų metais yra formuojama būsimai meninei karjerai reikalinga profesinė patirtis.

Kokie pagrindiniai priėmimo į šią studijų programą reikalavimai?

Norint studijuoti šią studijų programą, reikia turėti vidurinį išsilavinimą ir LMTA nustatyta tvarka išlaikyti stojamąjį egzaminą. Naujausia informacija apie priėmimą skelbiama www.lamabpo.lt ir www.lmta.lt/lt/priemimas-1

Stojamojo egzamino reikalavimai.

Kokiose pakopose galima studijuoti šią studijų programą?

Sėkmingai baigę šią studijų programą pirmosios pakopos (bakalauro) absolventai gali tęsti studijas teatro ir kino krypties antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programose. 

Kokios yra įsidarbinimo perspektyvos?

Įgiję kino bakalauro laipsnį, absolventai gali dirbti kino dramaturgais, redaktoriais, tekstų kūrėjais TV studijose, kino studijose, reklamos ir viešųjų ryšių agentūrose, renginių firmose, žiniasklaidoje. Baigę šią programą, studentai turi pakankamai žinių ir gebėjimų vykdyti profesinę veiklą, kuriant kino scenarijus, teatro pjeses, tekstus reklamoms ar viešųjų ryšių projektams, taip pat turi gebėjimų vykdyti vaizdo montažo, režisieriaus asistento darbus, gali savarankiškai plėtoti kūrybinę veiklą.

 
 
Kalendorius
 
Rugsėjis 2018
PATKPnŠS
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930