Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Apie studijas

 

Studijų sistema
Studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (toliau – LMTA) vykdomos pagal akredituotas laipsnį suteikiančias studijų programas ir laipsnio nesuteikiančias studijų programas.

Studijos LMTA yra trijų pakopų:

  • I pakopa – bakalauro studijos (ketveri metai)
  • II pakopa – magistro studijos (dveji metai)
  • III pakopa – meno doktorantūra ir mokslo doktorantūra (ketveri metai)

Kvalifikaciniai laipsniai
Studijų programų teikiami laipsniai: 2009 m., 2010 m.

Bakalauras – universitetinių studijų pirmosios pakopos kvalifikacinis laipsnis, kuris suteikiamas asmeniui, baigusiam nuolatinių universitetinių 240 kreditų apimties studijų programą. Į bakalauro studijas konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą. Asmuo, turintis bakalauro kvalifikacinį laipsnį, gali stoti į magistrantūrą.

Magistras – universitetinių studijų antrosios pakopos kvalifikacinis laipsnis. Jis suteikiamas asmeniui, baigusiam nuolatinių universitetinių 120 kreditų apimties studijų programą. Į magistro studijas konkurso būdu priimami asmenys, turintys ne žemesnį kaip bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Asmuo, turintis magistro kvalifikacinį laipsnį, gali stoti į doktorantūrą.

Meno doktorantūra
Meno doktorantūros paskirtis – rengti menininkus tyrėjus, kurie gebėtų kurti, atlikti meno kūrinius, juos interpretuoti ir vykdyti meno praktika pagrįstus mokslinius tyrimus. Baigusiems meno doktorantūros studijas ir apgynusiems meno projektą asmenims suteikiamas meno daktaro laipsnis.

Meno doktorantūros reglamentas

Mokslo doktorantūra
Mokslo doktorantūros paskirtis – rengti mokslininkus, kurie gebėtų savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus ir spręsti meno ir mokslo problemas. Disertaciją apgynusiems asmenims suteikiamas mokslo daktaro laipsnis.

Studijų programos
Pirmosios pakopos studijų programos skiriamos bendrajai erudicijai ugdyti, teoriniams studijų krypties pagrindams perteikti ir profesiniams įgūdžiams, kurie būtini savarankiškam darbui, formuoti. Bakalauro studijų programos orientuotos į universalų išsilavinimą, teorinį pasirengimą ir aukščiausio lygio profesinius gebėjimus.

Antrosios pakopos studijų programos skiriamos pasirengti savarankiškam meno, mokslo ar kitam darbui, kuriam atlikti reikia mokslo žinių, meninių, kūrybinių ir analitinių gebėjimų.

Meno doktorantūros programos skirtos rengti menininkams tyrėjams, kurie gebėtų kurti, atlikti meno kūrinius, juos interpretuoti ir vykdyti meno praktika pagrįstus mokslinius tyrimus.

Mokslo doktorantūros programos skirtos rengti mokslininkams, kurie gebėtų savarankiškai atlikti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus ir spręsti meno ir mokslo problemas.

Laipsnio nesuteikiančios studijų programos skirtos pasirengti tolimesnėms studijoms, kvalifikacijai įgyti arba pasirengti savarankiškai praktinei veiklai.

Akademinis studijų kalendorius
Mokslo metus sudaro du semestrai – rudens ir pavasario.

Studijų tvarka
Pirmosios ir antrosios pakopų studijų tvarką nustato LMTA Senato patvirtinti LMTA Studijų nuostatai.

Stipendijos
Stipendijos LMTA studentams mokamos iš stipendijų fondo, remiantis LMTA  Stipendijų skyrimo studentams nuostatais.

Stipendijų nuostatai

Kita informacija
Studijų programos keitimo tvarka

Peržiūrai reikalinga Adobe Reader programa. Ją galite parsisiųsti iš šio puslapio.

 

 
 
Kalendorius
 
Rugpjūtis 2018
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031