Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Akademija šiandien

 

 

2013-aisiais minėjusi 80-metį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija šiandien – aktuali, konkurencinga ir moderni mokslo bei meno platforma, šalies ir pasaulio kultūros erdvei suteikianti reikšmingų impulsų bei savo aktyviu bendradarbiavimu tarptautinėje aenoje nuolatos palaikanti patirčių kaitą su užsienio šalimis. Lietuvoje unikali menininkų ugdymo institucija savo veiklos pamatus stato ant reikšmingų praeities pasiekimų ir tradicijų, tačiau gyvena jausdama aktyvų šiandienos kultūros lauko ir jaunųjų jo atstovų pulsą. 
Akademijoje ruošiami muzikos atlikėjai, kompozitoriai, dirigentai, muzikos pedagogai, aktoriai, šokėjai, choreografai, teatro režisieriai, kino režisieriai, operatoriai, dramaturgai, vaizdo ir garso režisieriai, muzikologai, etnouzikologai, teatrologai, kinotyrininkai, meno vadybininkai. Kiekvienais metais Akademijos studentai ir dėstytojai tampa prestižinių tarptautinių konkursų ir tarptautinių muzikos, teatro, kino festivalių laureatais, yra vertinami meno pasaulyje kaip koncertuojantys muzikos atlikėjai, novatoriški teatro ir kino profesionalai. Akademijos absolventai – laukiami specialistai visose Lietuvos profesionaliojo meno įstaigose ir organizacijose. Daugeliui iš jų, dar besimokant, LMTA tapo svarbia ir draugiška erdve, skatinančia savarankiškai inicijuoti kultūrinius projektus, burti savo muzikos kolektyvus, nepriklausomas teatro trupes, reikšmingai įsiliejančias į šalies ir užsienio meno erdves. 
Kiekvienais metais Akademijos salėse įvyksta ape du šimtai koncertų, atvirų Lietuvos visuomenei. 2013-aisiais akademijos nueitą kelią įprasminusi programa „80. Susitikimai su Akademija“ auditorijai pristatė virš 500 renginių ir projektų įvairiose Lietuvos kultūros erdvėse. LMTA studentai aktyviai dalyvauja svarbiausiuose šalyje Akademijos organizuojamuose tarptautiniuose profesionaliosios muzikos konkursuose bei projektuose, mokslo ir studijų naujienomis pulsuoja kasmet rengiamos tarptautinės konferencijos o reikšmingiausi Akademijos bendruomenės pasiekimai pristatomi leidžiamuose mokslo žurnaluose.
Akademija šiandien akyviai keičiasi atsinaujindama savo studijų erdves bei įrangą. Europos struktūrinių fondų lėšomis atnaujintos LMTA koncertinės salės, reikšmingai papildytas instrumentų fondas bei pertvarkytos pagrindinių I-ųjų rūmų patalpos akyvaizdžiai pagerino studentų, pedagogų, tyrėjų darbo sąlygas ir suteikė erdvės naujiems pojektams bei dar produktyvesniam kūrybiniam bendradarbiavimui.
Iniciatyvi ir kūrybinga Akademijos bendruomenė kasmet savo susitelkimu reikšmingiems darbams įrodo, jog žengiama teisinga kryptimi ir vis labiau artėjama prie savosios vizijos: „Akademija 2020 – atvira ir dinamiška studijų, meno ir mokslo erdvė, kurianti muzikos, teatro, šokio ir kino ateitį“.

2013-aisiais minėjusi 80-metį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija šiandien – aktuali, konkurencinga, moderni studijų, mokslo ir meno platforma, šalies ir pasaulio kultūrai kasmet suteikianti reikšmingų patirčių. Veiklos pamatus Akademija stato ant brangių praeities pasiekimų ir tradicijų, tuo pat jausdama aktyvų šiandienos kultūros lauko pulsą – nuolatos atsinaujina, generuoja inovatyvias idėjas, prisitaiko prie savo bendruomenės poreikių.

Akademija aktyviai bendradarbiauja tarptautinėje aukštųjų meno mokyklų arenoje. Dalyvaudama bendruose projektuose, kuruodama studentų ir darbuotojų mainus, bendraudama su garsiais menininkais ir mokslininkais bei tobulindama studijų sistemą, palaiko ir skatina patirčių kaitą su užsienio šalimis. LMTA yra tarptautinių organizacijų ir tinklų narė, įvairių tarptautinių programų įgyvendintoja Lietuvoje. Nuo 2013-ųjų LMTA priklauso Lietuvos aukštųjų mokyklų konsorciumui UNIKON.

Akademijoje ruošiami įvairių meno sričių profesionalai: muzikos atlikėjai, kompozitoriai, dirigentai, muzikos pedagogai, aktoriai, šokėjai, choreografai, teatro režisieriai, kino režisieriai, operatoriai, dramaturgai, vaizdo ir garso režisieriai, muzikologai, etnomuzikologai, teatrologai, kinotyrininkai, meno vadybininkai. Kiekvienais metais Akademijos studentai ir dėstytojai tampa prestižinių tarptautinių konkursų, muzikos, teatro, ir kino festivalių laureatais; meno pasaulyje yra vertinami kaip koncertuojantys muzikos atlikėjai, novatoriški teatro ir kino kūrėjai. LMTA absolventai – laukiami specialistai Lietuvos profesionaliojo meno įstaigose ir organizacijose. Daugeliui iš jų Akademija tapo atvira ir draugiška erdve, skatinančia savarankiškai inicijuoti kultūrinius projektus, burti savo muzikos kolektyvus, nepriklausomas teatro trupes, reikšmingai įsiliejančias į šalies ir užsienio meno erdves. 

Svarbus LMTA veiklos baras  koncertai, teatro pastatymai ir kiti kultūriniai renginiai. Kiekvienais metais Akademijos salėse įvyksta apie du šimtai koncertų, atvirų Lietuvos visuomenei. 2013-aisiais LMTA nueitą kelią įprasminusi programa „80. Susitikimai su Akademija“ pristatė virš 500 renginių ir projektų įvairiose Lietuvos kultūros erdvėse. LMTA studentai aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, Akademijos organizuojamuose svarbiausiuose šalyje tarptautiniuose muzikos konkursuose. Mokslo, meno ir studijų naujienomis pulsuoja kasmet rengiamos tarptautinės konferencijos, o reikšmingiausi LMTA atstovų pasiekimai pristatomi leidžiamuose mokslo žurnaluose.

Akademija šiandien akyviai keičiasi atsinaujindama savo studijų erdves ir įrangą. Europos struktūrinių fondų lėšomis restauruotos LMTA koncertinės salės, reikšmingai papildytas instrumentų fondas bei pertvarkytos pagrindinių I-ųjų rūmų patalpos pagerino studentų, pedagogų, tyrėjų darbo sąlygas ir suteikė erdvės naujiems projektams bei produktyvesniam kūrybiniam bendradarbiavimui. 

Iniciatyvi ir kūrybinga Akademijos bendruomenė, kasmet susitelkdama reikšmingiems darbams, kryptingai įgyvendina savo viziją: „Akademija 2020 – atvira ir dinamiška studijų, meno ir mokslo erdvė, kurianti muzikos, teatro, šokio ir kino ateitį“. Profesionalumas, dėmesys tradicijoms ir šiandienos aktualijoms leidžia LMTA išlikti svarbiausiu scenos meno ir mokslo centru Lietuvoje. 

 

 

 
Struktūra ir valdymas
 
 
Kalendorius
 
Rugpjūtis 2018
PATKPnŠS
   1 2 3 4 5
6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031