Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

EUYO

 
Tarptautiniai ryšiai
Tarptautiniai projektai
 

Europos Sąjungos jaunimo orkestras (European Union Youth Orchestra) - tai jungtinis tarptautinis jaunimo orkestras, atspindintis vieną pagrindinių ES tikslų - skirtingų tautų bendruomenės, dirbančios drauge taikos, harmonijos, socialinio teisingumo ir žmogiškojo orumo vardan.

EUYO orkestre kviečiami dalyvauti jaunieji atlikėjai iš visų 28 ES šalių, kurių amžius yra nuo 14 iki 25 metų. Laimėję nacionalinę atranką, Lietuvos atlikėjai turi galimybę patekti į pagrindinę orkestro sudėtį, arba - į rezervinį sąrašą. Nugalėtojai pasirašo sutartį su EUYO orkestru 2015/2016 metų sezonui. Pagrindinė orkestro veikla vykdoma vasarą ir apima 6 savaičių trukmės koncertinį turą po garsiausias Europos ir pasaulio šalis. Tačau atrinkti atlikėjai įsipareigoja bendradarbiauti su orkestru visus metus, per kuriuos gali būti kviečiami į kitus koncertus, trumpalaikes išvykas, garso įrašus. Visos kelionės išlaidos, apgyvendinimas ir maitinimas orkestro dalyviams yra pilnai kompensuojama EUYO organizacijos.

Orkestro repertuare - D.Šostakovičiaus, P.Čaikovskio, G.Verdi ir kitų žymių kompozitorių kūriniai. EUYO suteikia galimybę dirbti su žymiausiais pasaulio dirigentais - tokiais kaip Vladimir Ashkenazy,  Herbert fon Karajan, Gianandrea Noseda, Xian Zhang, Alisa Weilerstein, Diana Damrau, Nicolas Teste. EUYO koncertinių turų geografija apima ne tik ES šalis, bet ir kitus kontinentus. Didelio tarptautinio pripažinimo orkestras susilaukė JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, Kinijoje ir daugelyje kitų šalių. Orkestras koncertuoja žymiausiuose tarptautiniuose festivaliuose, geriausiose pasaulio koncertų salėse.

Kiekvienais metais liepos mėnesį šalia EUYO sesijų organizuojama ir meistriškumo mokykla. Ankstesniais metais į ją yra patekę keli M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokiniai.

Lietuva įsitraukti į EUYO veiklą buvo pakviesta 2004 m. Iki šiol Lietuva dalyvauja EUYO veikloje, kuri atveria plačias perspektyvas jaunųjų atlikėjų profesiniam tobulėjimui.

Daugiau informacijos

www.euyo.org.uk