Lietuvos muzikos ir teatro akademija
 
 
 

Naujienos

 
Kristjano Järvi globojamas Baltijos šalių akademijų orkestras pasirodys Lietuvoje
2018 - 01 - 08  14.00 val.
image21
image22
image23
image24

Švęsdami trijų kaimyninių Baltijos valstybių šimtmetį, talentingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos bei Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos studentai drauge su jaunaisiais talentais iš viso pasaulio susibūrė į Baltijos šalių akademijų orkestrą (BAO).

Atkurtosios Lietuvos 100-ojo gimtadienio išvakarėse, vasario 13 ir 14 d., Baltijos šalių akademijų orkestras, globojamas charizmatiškojo meno vadovo – estų dirigento Kristjano Järvi, pasirodys Vilniuje ir Kaune. Koncertus diriguos pats K. Järvi bei vienas ryškiausių jaunesniosios kartos lietuvių dirigentų Modestas Barkauskas.  

Pasirodymas Lietuvoje yra BAO tarptautinio turo dalis: jaunimo „šimtmečio orkestras“ vasario 9-18 d. taip pat koncertuos Estijoje (Tartu), Latvijoje (Cėsyje ir Rėzeknėje), Lenkijoje (Gdanske) ir Vokietijoje (Berlyne).  

Koncertuose skambės trijų Baltijos kraštų muzikos klasikų, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Pēterio Vasko ir Arvo Pärto, kūriniai. Jie bus atliekami greta Edwardo Elgaro, Modesto Musorgskio bei Piotro Čaikovskio šedevrų.

Baltijos šalių akademijų orkestras (Baltic Academies Orchestra, BAO) yra bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikos akademijų, jau dešimtmetį gyvuojančio Baltijos jūros filharmonijos orkestro bei Estijos muzikos organizacijos „GMF La Nota“ projektas. Orkestro pagrindą sudaro Baltijos kraštų akademijų studentai, tačiau dalyvių laukiama iš visų pasaulio kraštų.

Prieš prasidedant BAO turui, vasario 2–9 d. Tartu rengiami meistriškumo kursai, į kuriuos jau užsiregistravo per 100 dalyvių iš viso pasaulio. Kursuose dėstys ryškūs jaunesniosios kartos Baltijos regiono atlikėjai: Eva Bindere (smuikas), Janas Bjørangeris (smuikas), Erikas Kirsfeldas (violončelė), Robertas Beinaris (obojus), Martinas Kuuskmannas (mediniai pučiamieji), Laimonas Masevičius (tūba), Heigo Rosinas (perkusija), Gediminas Gelgotas (kompozicija), taip pat dirigentai Lukas Groenas ir Kristjanas Järvi.

Pasak BAO meno vadovo K. Järvi: „Baltijos šalių akademijų orkestras yra nuostabių muzikantų bendruomenė, o Baltijos regionas yra magiškas – ir savo žmonėmis, ir muzika“.

Koncerte Vilniuje vasario 13 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre Baltijos šalių akademijų orkestras atliks Arvo Pärto Simfoniją Nr. 1, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Miške“, Piotro Čaikovskio uvertiūrą-fantaziją „Romeo ir Džuljeta“ bei nuostabiąsias Edwardo Elgaro „Enigma“ variacijas. Diriguos Kristjanas Järvi. Pradžia 18.30 val.

Kauno valstybinėje filharmonijoje vasario 14 d. Modesto Barkausko diriguojamas BAO pagros M. K. Čiurlionio „Miške“, Peterio Vasko „Laudą“, Modesto Musorgskio „Naktį Raganų kalne“ ir E. Elgaro „Enigma“ variacijas. Pradžia 18 val.

Koncertai nemokami, tačiau būtina registracija el. paštu: bao@lmta.lt.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ir dėstytojų dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

LMTA informacija

 
 
Kalendorius
 
Rugsėjis 2018
PATKPnŠS
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930